maj 2019

20190508

Pani Ewelina Ząbek laureatką konkursu na roczne stypendium przekładu literackiego (műfordító képzés) w Instytucie im. Balassiego w Budapeszcie

Data: 08.05.2019

Pani Ewelina Ząbek, studentka I roku przekładoznawstwa literacko-kulturowego na Wydziale Polonistyki została laureatką konkursu na roczne stypendium przekładu literackiego (műfordító képzés) w Instytucie im. Balassiego w Budapeszcie. Jest to stypendium przyznawane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Węgier, dzięki któremu zdolni młodzi tłumacze przez rok mogą mieszkać w Budapeszcie i szlifować swoje umiejętności językowe i przekładowe. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów translatorskich!