Współpraca Wydziału Polonistyki UJ i Instytutu Slawistyki UHH

W sierpniu i wrześniu 2020 roku Wydział Polonistyki UJ i Instytut Slawistyki UHH współpracowały w ramach Szkoły Letniej Teorii Przekładu (Translation Studies Reading Group & Workshops [online]) organizowanej przez doktorantki Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Hamburskiego Karolinę Kamińską (UHH) i Joannę Sobesto (UJ) pod opieką prof. Anji Tippner oraz dr hab. Magdy Heydel, prof. UJ.

W ramach współpracy w roku akademickim 2020/2021 zaplanowano szereg dyskusji panelowych, spotkań z tłumaczkami, tłumaczami i osobami współtworzącymi rynek wydawniczy, zwłaszcza w kontekście polskim i niemieckim, warsztaty przekładowe oraz konferencję i seminaria poświęcone socjologii i teorii przekładu. W obecnej sytuacji wymienione wydarzenia są planowane w formie zdalnej, stacjonarna letnia szkoła przekładu została zaplanowana na lato 2021 roku.

Osoby pragnące zaangażować się w działania w ramach międzyuniwersyteckiej współpracy proszone są o kontakt z Joanną Sobesto (joanna.sobesto@doctoral.uj.edu.pl).