Wcielenia przekładu. 12 Studenckie Warsztaty Tłumaczeniowe

Termin: 07.05.2018 - 09.05.2018
Miejsce: Kraków

Wcielenia przekładu 12. Studenckie Warsztaty Tłumaczeniowe

Organizatorzy Studenckich Warsztatów Tłumaczeniowych serdecznie zapraszają do nadsyłania propozycji referatów, które zostaną zaprezentowane podczas dwunastej edycji wydarzenia. W centrum uwagi tegorocznych Warsztatów będzie osoba tłumaczki/tłumacza.

• Jakich emocji doświadczają tłumacze podczas pracy?
  • Jak radzą sobie z ciążącą na nich odpowiedzialnością za powstające teksty?
  • Gdzie i kiedy przejawia się “cielesność” tłumaczki/tłumacza?
  • Jak można teoretyzować i badać postać tłumacza?
  • W jaki sposób tłumaczka/tłumacz rozumie swoją tożsamość?
  • Na czym polega sprawczość a na czym podmiotowość tłumacza?

Spróbujemy znaleźć odpowiedzi na te i inne pytania. Czekamy także na wystąpienia, podczas których będziemy mogli przyjrzeć się konkretnym przykładom i wyzwaniom, jakie stwarza praca nad przekładem literackim. Mamy nadzieję, że Wasze referaty skłonią wszystkich obecnych do żywiołowej dyskusji.

Serdecznie zachęcamy do nadsyłania propozycji wystąpień w języku polskim lub angielskim (stosownie do języka referatu):

• zawierających tytuł oraz abstrakt o długości do 250 słów,
  • opatrzonych imieniem, nazwiskiem, afiliacją oraz danymi kontaktowymi prelegenta (mail, telefon),
  • w formacie docx, doc, odt lub rtf.

Abstrakty oraz wszystkie pytania prosimy przesyłać na adres 12swtuj@gmail.com. Na zgłoszenia czekamy do 12 kwietnia 2018. Ze względu na ograniczenia czasowe zastrzegamy sobie prawo do selekcji przesłanych propozycji. Na każde wystąpienie przewidujemy 15 minut.

Zapraszamy do śledzenia aktualności 12. SWT na Facebooku:

www.facebook.com/swt.uj

Organizatorzy: