12. SWT | Zapisy na warsztaty i pojedynek tłumaczy!

Termin: 07.05.2018 - 09.05.2018

Koło Naukowe Przekładoznawców UJ wKoło Tłumaczeń, Koło Naukowe Anglistów UJ i Skandynawistyczne Koło Naukowe UJ zapraszają na dwunastą edycję Studenckich Warsztatów Tłumaczeniowych, która odbędzie się w dniach 7 – 9 maja 2018 r. w Krakowie, pod hasłem Wcielenia przekładu.

Młodzi tłumacze będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach translatorskich z języka włoskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego, szwedzkiego i japońskiego. Program urozmaici również pojedynek tłumaczy języka angielskiego oraz warsztat z przekładu audiowizualnego. Wykłady mistrzowskie wygłoszą prof. Andrew Chesterman, dr hab. Magda Heydel i prof. dr hab. Elżbieta Skibińska. Szansę zaprezentowania własnych badań będą mieli także adepci przekładoznawstwa – podczas paneli referatów studenckich. Wieczorami odbędą się z kolei spotkania wokół literatury tłumaczonej z Żanną Słoniowską i Antonią Lloyd-Jones oraz z Andrzejem Jagodzińskim.

Wykłady, spotkania i panele referatów studenckich mają charakter otwarty. Publiczność zapraszamy także na pojedynek tłumaczy języka angielskiego. Wcześniejsza rejestracja konieczna jest w przypadku paneli warsztatowych oraz dla chętnych do aktywnego uczestnictwa w pojedynku. Zapisy już są otwarte!

Szczegółowy program wydarzenia i formularz rejestracyjny znaleźć można na stronie: http://swtuj.pl/

Zachęcamy również do śledzenia aktualności na Facebooku: www.facebook.com/swt.uj/

Organizatorzy:

Koło Naukowe Anglistów UJ